در سال 1976 برای مقاصد نظامی و کم کردن وابستگی های اقتصادی کارخانه پتلاس تاسیس شد و در سال 2005 بنیاد AKO که در صنایع پیشرو می باشد سرمایه گذاری عظیمی در کارخانه پتلاس انجام داده است نتیجه این سرمایه گذاری کارخانه به وسعت 365 هزار متر مربع افزایش یافت که هم اکنون چهار هزار نفر مشغول به کار در این کارخانه می باشند . کارخانه پتلاس در دنیا تنها کارخانه لاستیکی است که یکپارچگی خود را در تولید انواع سایزها زیر یک مجموعه حفظ نموده است .

تمامی تکنولوژی تایر های پتلاس متعلق به مهندسین بومی ترکیه می باشد. همچنین پتلاس اولین تایر سازی در ترکیه است که لاستیک پنچر رو (Runflat) ، تایر های هواپیما ، لاستیک های سنگین نظامی و لاستیک های رادیال کشاورزی تولید می کند.

مجموعه پتلاس با داشتن 100نمایندگی فروش در خارج از ترکیه، خدمات پس از فروش واقعی در صنایع تولیدی ترکیه پیشرو محسوب می شود.

این تایر با طبیعت دوست است و تولیدات این کارخانه در راستای جلوگیری از افزایش گرمای زمین برنامه ریزی شده است که با استفاده از تکنولوژی های بروز دنیا اقدام به تولید تایر های سبز نموده که کمترین تاثیرات منفی در جو و زمین را داشته باشد .